Hlinečtí babytenisté vstoupili skvěle do letních tenisových turnajů
Bohumír Štěrba, 7.7.2016

7. července se uskutečnil v areálu LTC Hradec Králové babytenisový turnaj. Zúčastnilo se ho 13 babytenistů. Ti se rozřadili do dvou čtyřčlenných a jedné pětičlenné skupiny. Hlinecké barvy hájila Kačka Rakoušová a její bráška Míšan. Kačka si poradila se všemi soupeři ve skupině a postoupila z prvního místa. Míšan se chtěl Kačce vyrovnat a tak bojoval jako lev a svoji skupinu k překvapení všech také vyhrál. Do semifinále postoupila po boji Kačka v poměru 7:6 přes hráče Ducháče. Míša opět nechtěl zaostat a rovněž stejným výsledkem přehrál hráčku Večerkovou. Došlo tak na vzájemné sourozenecké semifinále. Kačka v něm zúročila svoje zkušenosti a 6:2 vyhrála. Ve finále sice podlehla Svobodovi, ale předvedla kvalitní výkon a odvezla si hezké vzpomínky a pohár k tomu. Míšan už na svého soupeře v boji o třetí místo nestačil, i tak krásné čtvrté místo, má přeci jen ještě 3 a půl roku v této kategorii před sebou. Oběma gratulace.