Adélka Wasserbauerová si vybojovala postup na Pardubickou juniorku
Pavel Severýn, 21.5.2014

A jak k tomu přišla? Postupová kritéria povídaly, že z východočeské oblasti na juniorku přímo postoupí 4 nejlepší hráčky. Turnaje se zúčastnilo 35 mladých děvčat a Adélka byla 4.nasazená. Takže teoreticky by to mohlo vyjít. Praxe bohužel není teorie, takže Áďa musela něco předvést i na kurtu.
Hnedle první kolo ji přiřadil jednu z nejlepších nenasazených hráček Magdalénu Kozlíkovou, která v letošní sezóně hraje opravdu dobře. Avšak Adélka se jí nezalekla a porazila ji 6:1 6:1. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale obě děvčata předváděly opravdu velmi kvalitní tenis. V dalším kole šla hrát proti Sáře Heřmanové. V tomto zápase již byla Áďa přece jenom větší favoritkou, což taky splnila a vítězství 6:1 6:0 ji posunulo do čtvrtfinále. V něm ji čekala 6.nasazená Andrea Cellerová. Předzápasové bilance sice mírně hrály pro Adélku (cca 60 ku 40ti), ale první set bohužel prohrála 3:6. Znáváme to i z okruhu WTA, kdy si hráčka po prohraném setu využije možnost pauzy na WC. Tak toho využila i Áďa. Zpět na kurt se vrátila jako vyměněná a hlavně i znovu namotivovaná, že vlastně právě toto vítězství by ji posunulo do vysněného semifinále. Soupeřka na ni zkoušela hrát i trochu na nervy, když se chtěla hádat o jasné Adélčiny míčky. Áďa ale není žádné ořezávátko, nic si nenechala líbit a vždy soupeřce rázně vysvětlila, že takovým způsobem se hrát prostě nebude. Možná i to ještě víc zocelilo hlineckou odchovankyni a celkovým vítězstvím 3:6 6:4 6:3 postoupila do semifinále a tudíž i v tuto chvíli bylo jasné, že i tento rok si vyzkouší atmosféru Pardubické juniorky. V boji o finále na Adélku již čekala nejlepší hráčka východočeské oblasti, 19.hráčka republikového žebříčku a první nasazená Verča Vlkovská. Předzápasové bilance hovořily jasně pro Verču, kterou Áďa zatím nikdy neporazila (a to spolu odehrály již spoustu utkání), pouze jednou ji sebrala jeden set. Sice stav zápasu byl i 5:5 a výhoda naše naděje, ale konečný stav nakonec byl 5:7 3:6 a konečné třetí místo Adélky Wasserbauerové na oblastních přeborech. Mimochodem Verča poté vyhrála i ve finále a stala se celkovou vítězkou.

Když by si někdo myslel, že to je vše co Áďa na přeborech předvedla, tak se mýlí (no asi vám je to jasné, když vidíte, že tento článek níže ještě nějaký ten řádek má:) Hrála se totiž ještě čtyřhra. Do ní nastoupila společně s Klárkou Sokolovou. V pavouku byly děvčata druhé nasazené a díky tomu, že se turnaje účastnilo pouze 14 dvojic, tak v prvním kole měly volný los. Ve druhém kole je čekal pár Natálie Kmošková a Jana Horáková. Nad touto dvojicí naše děvčata vyhrály 6:1 7:6(2) a rázem byly v semifinále. Tam na ně čekala opět Andrea Cellerová společně s Adélou Josefovou. Tento zápas dospěl až do třetího setu, který se hraje jako supertiebreak. Ten naše holky suveréně zvládly a výsledkem 6:3 3:6 10:3 postoupily do finále. V něm zbytečně a nevynuceně chybovaly a již nestačily na první nasazený pár Nikola Novotná Markéta Zeminová 3:6 2:6.

Takže suma sumárum Adélka Wasserbauerová na oblastních přeborech třetí ve dvouhře a druhá ve čtyřhře a hlavně postup na Pardubickou juniorku. Takže všechny fanoušky hlineckého tenisu upozorňuji, ať si udělají volno v neděli 10.srpna 2014, kdy Adélka nastoupí na kurtech LTC Pardubice na kurtu č. 7 a my ji tam v hojném počtu vyrazíme podpořit.

Kompletní výsledky proběhlého turnaje si můžete prohlédnout zde.


Komentáře:
Štěpán Bonaventura
21.5.2014 14:07:12
Velká gratulace od amatérských závodníků......
 

Podporují nás: