Dospělí odehráli další mistrovské utkání
Pavel Severýn, 26.5.2014

V sobotu 24.května do bouřlivé tenisové arény v Hlinsku zavítalo mužstvo LTC Pardubice C. Po příjezdu se sice na kurtech objevilo pár kaluží, které se tam vyskytly zřejmě nočním pršením, ale zkušená vysoušecí četa v čele s Terezkou tento lehký problémek suše do sucha vyřešila. Takže první aktéři na kurty nastupovali s asi 10ti minutovým zpožděním.
Mužská týmová jednička Michal Havel měl před sebou těžký oříšek a to rvát se o vítězství s druhým nejlepším dorostencem kraje Danem Ruprechtem. Míša sice bojoval, ale Dan byl opravdu o krapet lepší a vítězstvím 2:6 1:6 získal hostujícímu týmu první bod. Kuba Řehák na Dana Rabase taktéž nestačil a prohrál 3:6 1:6. Podobně i Andrea Mlynářová s Terezou Švadlenkovou prohrává 1:6 2:6 a rázem stav utkání 0:3. Na kurty v tu chvíli nastoupil Standa Akrman a Pavel Severýn a od samého začátku jíž nějakou dobu hrála Terezka Wasserbauerová. Ta hrála proti Michaele Kucharové, která občas nastupuje i k utkáním druhé ligy a jezdí si i přivydělávat hraním tenisové ligy do Německa. Terezka do utkání nastoupila trošku s obavama, že se na kurtech ani moc neohřeje, i když sluníčko svítilo opravdu intenzivně. Po prvních gamech, ale zjistila, že se s Míšou dá hrát. První set dospěl až do tiebreaku, ve kterém uspělo naše želízko a 1:0 na sety bylo rázem na světě. Ve druhém setu soupeřka ukázala své kvality a vítězstvím 3:6 srovnala stav utkání na 1:1 na sety. A mohl začít set třetí. V něm se soupeřka dostala do vedení 5:3 na gamy a dokonce si vybojovala i 4 matchbally. Terezka ale díky své bojovnosti a aj možná trochou štěstíčka dokázala srovnat na 5:5. Na toto utkání se dalo opravdu koukat, a to nejen díky tomu, že obě děvčata oslňují svojí krásou, ale obě předváděly opravdu velmi, ale velmi kvalitní tenis. No a jak to dopadlo? Terezka nabuzená dotáhnutím stavu na 5:5 dokázala vyhrát i následující 2 gamy a tudíž výsledkem 7:6 3:6 7:5 získala první bod pro Hlinsko.
No kdyby si někdo myslel, že to bylo jediné dramatické utkání tak se velmi plete. Na kurtu v tu chvíli byli již zmínění Standa a Sevča. Standa hrál proti Sebastianovi Heřmanovi. Na něj Standa vlétl jako ďas a první set v tu ránu vyhrál 6:1. Ve druhém ovšem trochu povolil a 4:6 prohrál. Ve třetím naštěstí opět Standa přepnul kontrolku na vyšší stupeň a celkovým vítězstvím 6:1 4:6 6:2 sme soupeře dotáhli na rozdíl jednoho bodu (2:3).
No a to na kurtu byl ještě kapitán a jeden z největších bojovníků v jedné osobě Pavel Severýn. Hrál proti kapitánovi soupeře Michalovi Černíkovi. Sevča celkem překvapivě první set vyhrál celkem hladce 6:2, čemuž se divil, pač tohoto protihráče doposavaď nikdy neporazil. Druhý set byl již dramatičtější a dospěl až do zkrácené hry, do tiebreaku. Ten byl velmi dramatický a první setball, resp. matchball si vybudoval vedením 6:5 Sevča. Bohužel ho nevyužil. Další důležitý míček nastal po výměně stran a opět ho vyhrál Sevča (7:6), avšak soupeř opět tento matchball odvrátil, a navíc dokonce si vybudoval svůj vlastní setball (7:8), který využil (7:9). Takže v tu ránu stav utkání 1:1 na sety a dva nevyužité matchbally Sevči. No jak sem psal, Sevča je i bojovník a toto ho psychicky na kolena nesrazilo. V rozhodujícím setu na soupeře vletěl a v tu ránu se ujal vedení 5:1. No sice je to bojovník, ale je to i nervák. Tento náskok nedokázal zúročit a soupeř dokázal srovnat na 5:5. Následně 6:5 pro Sevču a 6:6, takže i rozhodující set se rozhodne v tiebreaku. Chlapci se rvali o každý míček, naštěstí za stavu 4:4 Sevča urval dva míče v řadě a jeden z těchto dvou matchballů již využil a vítězstvím 6:2 6:7 7:6 srovnal stav utkání na 3:3. Pánové na kurt nastupovali cca v 10:30 a zápas skončil přesně ve 14:00, takže 3 a půl hodky na kurtu byl na Sevčovo tělo opravdu celkem nápor.
No srovnáno a čtyřhry před námi. Bohužel Terezky školní povinnosti ji nedovolily nastoupit ke čtyřhře, takže tu šla hrát Andrea společně s Adélou Machovou. Děvčata nehrály vůbec špatně, ale soupeřky přesto byly nad jejich síly a zvítězily 3:6 4:6. V mužských čtyřhrách nastoupil Standa s Kubou proti dvoum Danům (Ruprecht a Rabas). A Sevča s Michalem proti páru Černík Heřman. Sevča bohužel byl se silama úplně na dně a celkem jednoznačně naši chlapci prohráli 1:6 3:6. Standa s Kubou na tom byli sice lépe, první set vyhráli 6:4, ale následující dva sety prohráli dvakrát 3:6 a bohužel stejným stavem skončilo i utkání.
Takže TK Hlinsko - LTC Pardubice C 3:6. Chtěl bych vyzvednout hlavně výkon Standy Akrmana, který v sobotu hrál opravdu skvěle a také Sevči a Terezky, kteří na kurtech bojovali do poslední kapky potu.
Podrobný zápis z utkání si můžete prohlédnout zde


Komentáře:
Bohumír Štěrba
26.5.2014 12:49:48
Hezkej článek, z pohledu fanouška (bohužel, rád bych si ale už zahrál), musím jednoznačně vyzdvihnout výkon Terky, Standovu relativně klidnou hlavu a neskutečnou bojovnost Sevči. Pak Chci ještě pochválit Kubu se Standou ve čtyřhře, kdy v začátku hráli skvělej tenis a byli těmi lepšími na hřišti.
 

Podporují nás: