Dospělí stále nemají jisté udržení v krajském přeboru
Pavel Severýn, 24.6.2014

A to se tento víkend odehrálo již předposlední mistrovské utkání letošního roku. A jakto, že není jistý udržení v soutěží? O tom ale až na koncí článku :-P
Tentokrát totiž naposledy zajížděli hrát utkání na hřiště soupeře a to přesně do Pardubic na kurty LTC, kde své útočiště mají hráči USK Pardubice. Bohužel naši hráči opět měli problém s mužskou částí soupisky, protože již začala doba dovolených (žejo Michale) a někteří hráči stále nejsou zdravotně úplně fit (viď Bohouši).. Je vidět, že nám všem tu chybí pevná ruka Terezky Wasserbauerové, která by se již s těmito hříšníkama nepárala a dala by jim co proto. Bohužel se ale stalo to, co si nikdo do poslední chvíle nepřipouštěl... A to to, že Terezka doopravdy odjela brigádně do Řecka - na dálku ji zdravím ;-)
No už bych něco mohl napsat o utkání..Takže jako jednička našeho týmu nastoupil Kuba Řehák proti Petrovi Langrovi. Kuba sice v prvním setu prohrával 4:5, ale Kuba tento set dokázal otočit ve svůj prospěch a vyhrát ho 7:5. Tato formička mu vydržela i set druhý, ve kterém svého soupeře smetl 6:2. To Standa Akrman to měl o dosti těžší. Hrál s nadějným pardubickým dorostencem Zdendou Pustějovským. První set Standa ztratil poměrem 3:6, ale potom naštěstí přepnul na vyšší level a celkově 3:6 6:3 6:3 zvítězil získal pro hlinecký tým druhý bod. Mezitím hrály své zápasy i děvčata. Proti Adélce Machové hrála několikanásobná mistryně světa v kategorii veteránů Eva Zálabská. Děvčata se na kurtu honily z leva doprava, ale paní Eva potvrdila své zkušenosti a ve správný okamžik do své hry zařadila např. i nedoběhnutelné kraťásky a nakonec zvítězila 0:6 3:6. To druhá naše žena Andrea Mlynářová byla již úspěšnější a Lucku Čeganovou-Cahlíkovou přehrála poměrem 6:3 6:1. Takže v tu ránu Hlinsko vede 3:1.
Na kurt ale nastupoval kapitán Pavel Severýn, který poslední dobou neoplývá oslnivou formou (ale bohužel žádný náhradník nebyl k dispozici). Hrál s Adamem Novákem, který hlavně v mládí byl velmi nadaným tenistou. Toto nadání mu ale suše stále na Sevču stačilo a 1:6 1:6 ho porazil. Poslední dvouhru prohrává i náš poslední hráč a stav utkání před čtyřhrama je rázem 3:3.
Pardubické děvčata nekompromisně vyhrávají svoji čtyřhru 1:6 0:6. Bohouš se Sevčou taktéž a Kuba se Standou i když měli i dva matchbally, tak prohrávají též..Takže celkový stav USK Pardubice - TK Hlinsko 6:3.
No a jaká je tedy matematika před posledním zápasem?? Z krajského přeboru budou sestupovat na 99% dvě družstva a v tuto chvíli vypadá tabulka na konci takto: poslední Žamberk B 0 výher, předposlední TK Hlinsko a TC Přelouč s jednou výhrou. A právě tyto dvě družstva si to příští týden na hlineckých kurtech rozdají o to, kdo v soutěži se udrží. Takže doufám, že nám budete držet pěsti. Dosavadní stav bodů mají obě družstva shodný (18:36), jen poměr setů je Přelouč lehoučce lepší (Hlinsko 43:81, Přelouč 42:78)..Takže budou rozhodovat opravdu maličkosti.
Zápis k utkání si můžete prohlédnout zde a průběžnou tabulku včetně seznamu odehraných zápasů zde


Komentáře:
 

Podporují nás: