Uživatelské jméno:
Heslo:

Historie

V roce 1923 byl v Hlinsku založen první tenisový oddíl (SK Hlinsko), který měl dva antukové dvorce. Prvním předsedou byl pan Brejcha. Zprvu se hrála jen přátelská utkání se sousedními oddíly (Chrudim, Havlíčkův Brod atd.). Na těchto dvorcích se později hrál celostátní turnaj „O pohár Judr. Brejchy” kterého se zúčastňovali řady dobrých hráčů z Čech i Moravy.
V roce 1940 se zúčastnili 7.ročníku hráči: Drobný, Šolc, Černík a Blábol. Dvouhru vyhrál Drobný nad Šolcem 6:2, 4:6, 6:3, 6:2 a čtyřhu Drobný-Šolc nad Černík-Blábol 9:7, 6:2, 6:0. Celkem se zúčastnilo turnaje 38 hráčů. „O pohár Judr. Brejchy” se hrálo i po válce a zúčastňovali se i nadále přední hráči našeho kraje i naší republiky. V tuto dobu byl předsedou p. Rašín a po něm převzal vedení p. Záviška, který byl nejlepším hráčem v Hlinsku.
Zájem o tenis vzrůstal a tak oddíl začal budovat na jiném místě 4 nové dvorce na kterých se v zimě hrál hokej. Bylo to v období 1952-1953. Po vybudování nových dvorců se uskutečnil nový turnaj nazvaný „Přebor Českomoravské vysočiny”.
Po 15-ti letech se na dvorcích projevilo opotřebení způsobené tím, že se přes zimu na dvorcích hrál hokej, celá plocha se vždy musela seškrabat a navést nová antuka, což bylo velice nákladné. Proto předseda oddílu p. Stanislav Akrman žádal o přidělení pozemku za stávající dvorce.
V roce 1976 se začalo s přebudováním celého sportovního areálu. V těchto dobách nebyl tenis oblíbeným sportem jak městského zastupitelstva tak i u některých fukcionářů Spartaku. Díky p. Zelenky a p.Akrmana se tenis v Hlinsku nezrušil a začal se budovat nový tenisový oddíl na jiném místě. V tomto roce se začalo s vybudováním dvou tenisových dvorců.
V roce 1977 byly dobudovány další dva tenisové dvorce.
 

Podporují nás: